Πέμπτη 30 Ιουνίου 2011

Φιλικό: ΠΑΟΚ-Ιπποκράτης Σουρωτής 9-0

Θετικά μηνύματα έστειλαν στον Λάζλο Μπόλονι οι νέοι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ στην πρώτη τους παράσταση για φέτος. Ο Ρουμάνος τεχνικός στο φιλικό με τον Ιπποκράτη Σουρωτής χρησιμοποίησε κατά κύριο λόγο νεαρούς ποδοσφαιριστές και καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα κρατούσε σημειώσεις, ώστε να δει ποιοι παίκτες θα τον ακολουθήσουν στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας.
Το τελικό 9-0 με το οποίο επικράτησε ο ΠΑΟΚ είναι το τελευταίο που αφορά τον Μπόλονι, ο οποίος τσέκαρε τους νέους παίκτες του "Δικέφαλου", κάτι που από την πρώτη στιγμή που ήρθε στη Θεσσαλονίκη, θέλησε να γίνει.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
17.07 Οι 11 που ξεκινούν για τον ΠΑΟΚ είναι οι Γιακουμής τερματοφύλακας, Σταφυλίδης αριστερό μπακ, Μαλεζάς, Σαβίνι στόπερ, Κωνσταντινίδης δεξιά, Αρίας και Τσουκαλάς στα χαφ, μπροστά τους ο Ρομπέρ, αριστερά ο Κουτσιανικούλης, δεξιά ο Δεμιρτζόγλου και κορυφή ο Παπάζογλου
17.32 Ξεκινάει το παιχνίδι

17.34 Παρών στην Σουρωτή και ο Ζαγοράκης. Λίγο πριν είχε συνομιλία με τους Κωνσταντινίδη και Μπόλονι

5' Συνεργασία Παπάζογλου-Κουτσιανικούλη, λίγο πριν σουτάρει ο τελευταίος πρόλαβαν οι αμυντικοί
8' Σουτ του Ρομπέρ από πλεονεκτική θέση το οποίο απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας
18' Γύρισμα σε καλή θέση στον Ρομπέρ ο οποίος δεν κατάφερε να βρει την μπάλα
21' Η πιο μεγάλη ευκαιρία έως τώρα. Σέντρα του Δεμιρτζόγλου από δεξιά, ο Τσουκαλάς βρήκε την μπάλα και την έστειλε ψηλά άουτ
25' Ο Τσουκαλάς βρήκε τον Παπάζογλου σε πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος σούταρε άουτ
28' Σουτ του Δεμιρτζόγλου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας
30' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 1-0. Ο Παπάζογλου μπήκε από αριστερά, ο αντίπαλος τερματοφύλακας βγήκε να τον κόψει, ο υψηλόσωμος φορ έσπασε την μπάλα στον Δεμιρτζόγλου, ο οποίος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ
Τέλος ημιχρόνου. 1-0 το σκορ στην ανάπαυλα με το τέρμα του Δεμιρτζόγλου ο οποίος έως τώρα κερδίζει τις εντυπώσεις
Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
18.17 Ο ΠΑΟΚ ξεκινάει στο δεύτερο μέρος με τους Γλύκο τερματοφύλακα, αριστερά τον Σακελλαρίου, στόπερ τους Ιντζίδη και Κουρδάκη, δεξιά τον Αποστολόπουλο, αριστερά στα χαφ τον Γεωργίου, δεξιά τον Κωστικίδη, κεντρικά χαφ τους Κίτσιου και Πετρίσεβιτς, σε ρόλο μπαλαντέρ τον Μωυσιάδη και κορυφή τον Βασίλη Παπαδόπουλο
12' Σουτ του Κίτσιου η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

19' Κεφαλιά του Ιντζίδη αποκρούει δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας
20'  ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 2-0. Ο Βασίλης Παπαδόπουλος με κοντινό πλασέ πετυχαίνει τέρμα
21' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 3-0. Σέντρα του Αποστολόπουλου από δεξιά, η μπάλα έφτασε στην καρδιά της μεγάλης περιοχής και ο Βασίλης Παπαδόπουλος δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα
23' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 4-0. Μακρινή μπαλιά του Κουρδάκη, άψογο κατέβασμα από τον Γεωργίου, ο οποίος κάνει παράλληλη πάσα στον Κωστικίδη που σημειώνει το γκολ
26' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 5-0. Ο Γεωργίου ελίχθηκε ωραία, κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και ανέβασε τον δείκτη του σκορ

27' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 6-0. Ωραία ενέργεια του Πετρίσεβιτς, πάσα στον Βασίλη Παπαδόπουλο ο οποίος κάνει το χατ τρικ
30' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 7-0. Κοντινό πλασέ του Κουρδάκη
31' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 8-0. Καλή πάσα στον Μωϋσιάδη μέσα στην περιοχή, όμορφος ελιγμός και ο δείκτης του σκορ ανεβαίνει κι άλλο
34' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 9-0. Ο Γεωργίου με κοντινό πλασέ σκοράρει και πάλι